Merzifon Gençlik Muhalefeti

DEMOKRATİK LİSE MÜCADELESİNDE GENÇ DÜŞ'TEN LİSELİ GENÇLİK MUHALEFETİ'NE
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 GELECEĞİMİZİ EMPERYALİSTLERİN, GERİCİLERİN, FAŞİSTLERİN ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Destan

avatar

Mesaj Sayısı : 175
Kayıt tarihi : 11/04/08
Yaş : 28

MesajKonu: GELECEĞİMİZİ EMPERYALİSTLERİN, GERİCİLERİN, FAŞİSTLERİN ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ   3rd Mayıs 2008, 23:25

Kafamıza vurup elimizden ekmeğimizi almaya çalışanlara karşı, avucumuzu sıkacağız, birlikte mücadele edeceğiz. Şimdi bu mücadeleyi ve kararlılığı 1 Mayıs meydanlarına taşıyarak, bizi bu karanlık cenderenin içerisine sokanlardan hesap sormanın zamanıdır!

GELECEĞİMİZİ EMPERYALİSTLERİN, GERİCİLERİN, FAŞİSTLERİN
ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ

Türkiye‘nin geleceği büyük bir karanlığın içerisinde şekilleniyor. Her tür gerici sağ düşünce toplum ve gençlik içerisinde adeta abluka kurarak, geleceğimizi tahakküm altına alıyor…

Şimdi geleceğimize sahip çıkmak, kendi kaderimizi kendi ellerimizle çizmek için, 1 Mayıs meydanında sesimizi ve yüreğimizi birleştirme zamanıdır…

Bu gidişata teslim olamayız, bu oyuna seyirci kalamayız…
Bu oyunu biz bozacağız !
Egemenlerin iç çatışmaları derinleşiyor. Bu aynı zamanda bir siyasal krizi de gündeme getirdi. Sermaye ise paçaları tutuşmuşcasına sağduyu çağrıları yaptı.
Sermayenin "sağ"duyu dediği, kendi çıkarlarının korunması ve sınırsız sömürme özgürlüğünün güvence altında olmasıdır.
Bu çağrılara bizim yanıtımız sokaktır, sola çağrıdır.
Sermayenin masa başında yaptığı çağrıya yanıtımız 1 Mayıs meydanlarında, sokaklarda vereceğiz.
Bu dümene çomak sokacağız! Sermayenin istikrarını, huzurunu bozacağız!
1 Mayıs Meydanı, emekçilerin, işçilerin, kadınların, gençlerin başka bir Türkiye özleminin adı olacaktır. Türkiye‘nin geleceği ve umudu da bu sestir!
AKP belasını bu ülkenin başından def edecek yegâne ses de yine bu isyankâr, devrimci ve emekçi ses olacaktır!
Kimse AKP‘den kurtuluşu başkasından bekle-mesin, AKP‘den ve onun taşeronu olduğu emperyalist-kapitalist tahakkümden kurtulmanın tek yolu kendi gücümüze dayanarak mücadele etmek ve direnmek-tir.
1 Mayıs bu mücadelenin,direncin ve kavganın adıdır!
1 Mayıs Meydanı AKP iktidarı ile hesaplaşma alanı olacaktır. Emekçilerin iş bırakarak gerçekleştirdikleri eylemler AKP‘ye karşı mücadelenin yönünü tayin etmiştir.
Şimdi bu yoldan yürümek, emekçi muhalefetinin sesini gençliğin isyanıyla birleştirmek zamanıdır.
Emekçilerin muhalefeti karşısında Tayyip Erdoğan ‘bunlar solcular, dikili bir ağaçları yok‘ diye dert yandı.
Evet, halkın sağlık ve sosyal güvenlik hakkının yok edilmesine karşı sokaklarda, meydanlarda polis copuna, barikatına karşı direnenler solculardır.
Direnmeye devam edeceğiz, Tayyip Erdoğan‘ın yoksul emekçi halkın ocağına incir ağacı dikmesine, geleceğimizi satılığa çıkarmasına izin vermeyeceğiz!
1 Mayıs tarihin de hesabıdır!
Üniversiteler bir süredir faşist saldırganlıkla karşı karşıya. Dil Tarih, Beyazıt, Uludağ da ve en son Akdeniz Üniversitesi‘ne faşistler çirkin yüzlerini bir kez daha ortaya çıkardılar. Burjuva kalemşörlerinin ‘sağ sol çatışması‘ dediği, ‘gençler oyuna geliyor‘ dedikleri, faşist terörden başka bir şey değildir.
Akdeniz Üniversitesi‘nde görülen faşizmin çirkin yüzü, öğrencilerin üzerine bomba atan, boğazlarını telle kesen, satırla bıçakla saldıran eli kanlı katillerin; Abdullah Çatlı‘ların Haluk Kırcıların yüzüdür.
Üniversitelerde gelişen faşist saldırganlığa karşı çıkmak faşistlerin kanlı tarihiyle de hesaplaşmak, çetelerden, katillerden, çetelerden hesap sormak anlamına gelir.
Can güvenliği ve öğrenim özgürlüğü için faşist saldırganlığa karşı birleşmekten faşizme karşı omuz omuza mücadele etmekten başka çare yoktur!
Çakalların ulumasına inat sesimizi birleştirerek 1 Mayıs meydanlarına taşıyacağız!
İsyan ve direniş kültürünün simgesidir 1 Mayıs!
Dini imanı para olan AKP, yoksulluk ve işsizlik içerisinde çaresiz bıraktığı insanları din afyonu ile el açtırıyor. Toplumsal alan dinci gericiliğin kuşatması altına alınarak adeta Türkiye‘nin başına türban geçiriliyor.
İtaat kültürünün içerisinde ‘özgürlük‘ arayanlar bir yana; biz gerçek özgürlüğün itaat kültürüne karşı isyan kültüründe olduğunu biliyoruz. Yaşadığımız bu mağduriyeti gidermenin yolu avuç açmak değil avucumuzu kapatarak bir yumruk olmaktır. Türkiye‘nin gerçekten özgür, demokratik ve laik bir ülke olabilmesi de ancak böyle mümkün olabilecektir.
Dincilikten özgürlük medet ummak ne kadar salaklıksa AKP‘den kurtulmak için darbeden medet ummak o kadar salaklıktır.
Kafamıza vurup elimizden ekmeğimizi almaya çalışanlara karşı, avucumuzu sıkacağız, birlikte mücadele edeceğiz. Şimdi bu mücadeleyi ve kararlılığı 1 Mayıs meydanlarına taşıyarak, biz bu karanlık cenderenin içerisine sokanlardan hesap sormanın zamanıdır!
GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK
KADERİMİZİ KENDİ ELLERİMİZLE ÇİZMEK İÇİN
BİRLEŞMENİN, BİRLİKTE MÜCADELE ETMENİN
SESİMİZİ BİRBİRİNE KATARAK ÇOĞALTMANIN
ZAMANIDIR…
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
GELECEĞİMİZİ EMPERYALİSTLERİN, GERİCİLERİN, FAŞİSTLERİN ELLERİNE BIRAKMAYACAĞIZ
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Merzifon Gençlik Muhalefeti :: Gençlik Muhalefeti-
Buraya geçin: